Folders |
2018 Results - Great Midwest Indoor ChampionshipsPublished by
Results: On The Mark Timing Licensed to On The Mark Timing - Contractor License
HY-TEK's Meet Manager 2/24/2018 04:20 PM
2018 G-MAC Indoor Track & Field Championships
Margot V. Biermann Athletic Center
Hillsdale, MI - 2/23/2018 to 2/24/2018
Results
Women 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Perry, Janelle JR URSULINE (OH 7.64Q 2
2 Eby, Zalonya FR HILLSDALE 7.76Q 1
3 Moran, Ashlee SR HILLSDALE 7.77Q 4
4 Hardin, Aneya JR KENTUCKY WES 7.97Q 3
5 Shea, Fiona SR HILLSDALE 7.82q 4
6 Fletcher, Tea SO URSULINE (OH 7.91q 4
7 Moncrieffe, Moesha SO DAVIS & ELKI 7.93q 2
8 Hartman, Luca FR LAKE ERIE 7.95q 4
9 Mokros, Katie SR WALSH 7.98q 1
10 Perrin, Jakeya SO DAVIS & ELKI 8.03 2
11 Temple, Kamiyah FR ALDERSON BRO 8.07 4
12 Pierre, Gesnide SO URSULINE (OH 8.08 1
13 Kotoch, Rachael SO WALSH 8.17 1
14 Patton, McKenzie SO LAKE ERIE 8.21 2
15 LaFrance, Hailey SO URSULINE (OH 8.28 3
16 Perry, Natasha SO MALONE 8.31 1 8.301
17 Mason, Taleia SO KENTUCKY WES 8.31 2 8.305
18 Tran, Terissa FR FINDLAY 8.49 3
19 Ohrn, Emily SR OHIO VALLEY 8.52 4
20 Reynolds, Gabrielle FR DAVIS & ELKI 8.61 1
21 Hudson, Kelsey JR ALDERSON BRO 8.67 4
22 Hykes, Jayme JR ALDERSON BRO 8.88 3
23 Pullins, Abigail FR CEDARVILLE 8.96 1
24 Walling, Ashley SO TREVECCA NAZ 9.02 2
25 Tyska, Jordan FR TREVECCA NAZ 9.04 2
26 Williams, Haley SO OHIO VALLEY 9.06 1
27 Brandt, Micaela SO TREVECCA NAZ 9.07 3
28 Murphy, Annelise SO TREVECCA NAZ 9.41 4
Women 60 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Perry, Janelle JR URSULINE (OH 7.67 10
2 Eby, Zalonya FR HILLSDALE 7.76 8
3 Fletcher, Tea SO URSULINE (OH 7.80 6 7.791
4 Moran, Ashlee SR HILLSDALE 7.80 5 7.796
5 Shea, Fiona SR HILLSDALE 7.90 4
6 Moncrieffe, Moesha SO DAVIS & ELKI 7.97 3
7 Hardin, Aneya JR KENTUCKY WES 7.99 2
8 Hartman, Luca FR LAKE ERIE 8.09 1
Women 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Eby, Zalonya FR HILLSDALE 25.46q 1
2 Shea, Fiona SR HILLSDALE 25.86q 2
3 Hemmings, Semoy SO FINDLAY 25.91q 8
4 Moran, Ashlee SR HILLSDALE 25.92q 7
5 Hardin, Aneya JR KENTUCKY WES 26.06q 9
6 Hill, Crystle SR URSULINE (OH 26.09q 4
7 Cooper, Elisha SO MALONE 26.31q 8
8 Perrin, Jakeya SO DAVIS & ELKI 26.53q 5
9 Wichman, Victoria SR HILLSDALE 26.57 6 26.567
10 Moncrieffe, Moesha SO DAVIS & ELKI 26.57 6 26.570
11 Temple, Kamiyah FR ALDERSON BRO 26.61 2
12 Barber, Bryanna SO OHIO DOMINIC 26.80 1
13 Hartman, Luca FR LAKE ERIE 26.91 4
14 Shipman, Jenna SO FINDLAY 26.94 5
15 Poorman, Maggie JR MALONE 26.95 1
16 Kotoch, Rachael SO WALSH 27.42 4
17 Fletcher, Tea SO URSULINE (OH 27.81 7
18 Ross, Madison SO ALDERSON BRO 27.99 6
19 Mason, Taleia SO KENTUCKY WES 28.13 3
20 LaFrance, Hailey SO URSULINE (OH 28.48 2
21 Payton, Teairra JR KENTUCKY WES 28.50 7
22 Starkey, Camdyn SO OHIO VALLEY 28.63 9
23 Augustine, Megan SO DAVIS & ELKI 28.73 5
24 Ohrn, Emily SR OHIO VALLEY 28.92 8
25 Pierre, Gesnide SO URSULINE (OH 29.02 3
26 Perry, Natasha SO MALONE 29.47 9
27 Hykes, Jayme JR ALDERSON BRO 29.53 5
28 Pullins, Abigail FR CEDARVILLE 29.91 6
29 Roberts, Madison FR CEDARVILLE 30.20 8
30 Tyska, Jordan FR TREVECCA NAZ 30.68 2
31 Brandt, Micaela SO TREVECCA NAZ 31.31 3
32 Walling, Ashley SO TREVECCA NAZ 33.29 7
Women 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Eby, Zalonya FR HILLSDALE 25.10 2 10
2 Hill, Crystle SR URSULINE (OH 25.19 1 8
3 Moran, Ashlee SR HILLSDALE 25.43 1 6
4 Shea, Fiona SR HILLSDALE 25.91 2 5
5 Hardin, Aneya JR KENTUCKY WES 26.10 2 4
6 Perrin, Jakeya SO DAVIS & ELKI 26.23 1 3
7 Cooper, Elisha SO MALONE 26.34 2 2
8 Hemmings, Semoy SO FINDLAY 26.41 1 1
Women 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Hemmings, Semoy SO FINDLAY 58.68q 5
2 Smith, Jetaiya JR WALSH 58.99q 2
3 Clemence, Lorina SO HILLSDALE 59.40q 1
4 Carr, Rebekah SO MALONE 59.60q 2
5 Wichman, Victoria SR HILLSDALE 59.93q 6
6 Botha, Carmen FR HILLSDALE 1:00.02q 5
7 Shipman, Jenna SO FINDLAY 1:00.60q 3
8 Moyer, Cyann FR URSULINE (OH 1:00.86q 3
9 Murphy, Amber SO MALONE 1:01.22 1
10 Cooper, Elisha SO MALONE 1:01.64 6
11 Hill, Crystle SR URSULINE (OH 1:02.80 4
12 Stevens, Shaunqueza SO OHIO DOMINIC 1:02.98 1
13 Johnson, Hanah SO CEDARVILLE 1:03.26 5
14 Blasiole, Maria FR MALONE 1:03.32 6
15 Adams, Janessa SO OHIO VALLEY 1:04.60 4
16 Maye, Kemi SO ALDERSON BRO 1:04.73 6
17 Kelley, Kara JR KENTUCKY WES 1:04.91 1
18 Payton, Teairra JR KENTUCKY WES 1:05.27 4
19 Johnson, Jodi SR CEDARVILLE 1:06.05 2
20 Ross, Madison SO ALDERSON BRO 1:06.14 5
21 Radwany, Gracey FR WALSH 1:06.92 2
22 Johnson, Mia FR FINDLAY 1:08.43 3
23 McMillan, Clara JR TREVECCA NAZ 1:11.66 3
Women 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Hemmings, Semoy SO FINDLAY 57.88 2 10
2 Smith, Jetaiya JR WALSH 58.56 2 8
3 Wichman, Victoria SR HILLSDALE 58.63 2 6
4 Botha, Carmen FR HILLSDALE 58.84 1 5
5 Clemence, Lorina SO HILLSDALE 58.90 1 4
6 Carr, Rebekah SO MALONE 58.93 1 3
7 Shipman, Jenna SO FINDLAY 1:00.71 2 2
8 Moyer, Cyann FR URSULINE (OH 1:01.23 1 1
Women 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Porter, Abbie FR HILLSDALE 2:14.00 4 10
2 Berger, Sarah SR WALSH 2:15.64 1 8
3 Watts, Hannah SR HILLSDALE 2:15.84 4 6
4 Lehotay, Andra SO WALSH 2:17.49 1 5
5 Rose, Carly SR CEDARVILLE 2:17.95 4 4
6 Grimes, Katie JR MALONE 2:18.12 4 3
7 Sweeney, Rachel FR CEDARVILLE 2:19.64 4 2
8 Soehnlen, Megan FR WALSH 2:21.34 4 1
9 Reeves, Tori SR WALSH 2:21.47 1
10 Borer, Madisen SO FINDLAY 2:23.08 4
11 Ewing, Marie FR CEDARVILLE 2:23.65 3
12 Blasiole, Maria FR MALONE 2:24.73 3
13 Burns, Leslie JR KENTUCKY WES 2:25.48 3
14 Bassette, Elizabeth JR CEDARVILLE 2:25.53 3
15 Edwards, Chelsea JR URSULINE (OH 2:25.72 4
16 Wilson, Erin JR KENTUCKY WES 2:27.69 2
17 Parsons, Lily SO OHIO VALLEY 2:28.64 2
18 Manns, Aubreah SO FINDLAY 2:28.71 3
19 Goff, Sydney JR KENTUCKY WES 2:29.32 1
20 Crum, Claire JR FINDLAY 2:30.61 2
21 Haynes, Danielle JR DAVIS & ELKI 2:30.82 2
22 Schwartz, Amanda SO URSULINE (OH 2:31.28 3
23 VanHoy, Hailey SR LAKE ERIE 2:31.52 3
24 Martin, Ashleigh JR ALDERSON BRO 2:33.16 1
25 Skledar, Carolyn SO MALONE 2:36.60 3
26 McMillan, Clara JR TREVECCA NAZ 2:41.20 1
27 Cutright, Reba SR DAVIS & ELKI 2:42.51 2
28 Hunter, Tiara SO ALDERSON BRO 2:44.95 1
29 Abercrombie, Madison FR FINDLAY 2:46.06 2
Women 1 Mile Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Berger, Sarah SR WALSH 4:57.47 2 10
2 Lehotay, Andra SO WALSH 5:00.34 2 8
3 Eads, Allysen JR HILLSDALE 5:02.35 2 6
4 Reeves, Tori SR WALSH 5:06.84 2 5
5 Smith, Jade SR MALONE 5:09.39 2 4
6 Reagle, Amanda SR HILLSDALE 5:10.39 2 3
7 Thompson, Hannah JR MALONE 5:12.45 2 2
8 Bakan, Bre JR WALSH 5:19.25 2 1
9 Rauch, Addison SO HILLSDALE 5:19.42 2
10 Haynes, Danielle JR DAVIS & ELKI 5:28.80 1
11 Soper, Lydia SO TREVECCA NAZ 5:33.98 2
12 Cutright, Reba SR DAVIS & ELKI 5:35.12 2
13 Green, Krista SO CEDARVILLE 5:37.98 1
14 Risley, Dana SO MALONE 5:38.29 1
15 Underwood, Olivia FR DAVIS & ELKI 5:49.01 1
16 Young, Peyton FR TREVECCA NAZ 5:54.70 1
17 Jeruto, Matilda FR FINDLAY 5:58.29 1
18 Thayer, Anna SO CEDARVILLE 6:04.92 1
19 Chelanga, Mevin FR OHIO VALLEY 6:17.33 1
20 Towalski, Sidney SO FINDLAY 6:19.08 1
21 McDaniel, Ciara FR ALDERSON BRO 6:19.29 1
22 Kise, Maggie SO FINDLAY 6:24.39 1
23 Ryan, Lauren FR CEDARVILLE 6:33.38 1
24 Smith, Erin FR TREVECCA NAZ 6:41.82 1
Women 3000 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 McIntyre, Hannah SR HILLSDALE 9:33.91 2 10
2 Depies, Maryssa FR HILLSDALE 9:50.78 2 8
3 Lewis, Arena SO HILLSDALE 9:57.93 2 6
4 Sawyer, Christina FR HILLSDALE 10:10.96 2 5
5 Smith, Jade SR MALONE 10:17.39 2 4
6 Casaletto, Kayla JR CEDARVILLE 10:31.13 2 3
7 Norman, Grace SO CEDARVILLE 10:31.58 2 2
8 Leppelmeier, Alexa FR WALSH 10:31.77 2 1
9 Kroll, Maggie SR WALSH 10:38.05 2
10 Campbell, Hannah SR MALONE 10:48.20 2
11 Koons, Rachel SR MALONE 10:53.34 2
12 Jesson, Christy SR CEDARVILLE 10:57.33 2
13 Hadley, Caitlyn FR WALSH 10:59.17 1
14 Dalton, Alexandra FR MALONE 10:59.39 1
15 Flemming, Sierra SR TREVECCA NAZ 11:02.07 2
16 Vincent, Amanda SR WALSH 11:05.48 1
17 Treadway, Taylor JR ALDERSON BRO 11:10.90 1
18 Henley, Gina SR LAKE ERIE 11:13.71 1
19 Honesty, Kayla SO OHIO VALLEY 11:21.09 1
20 Keeley, Rachel SR KENTUCKY WES 11:27.47 1
21 Beisel, Catherine JR LAKE ERIE 11:42.66 1
22 Curren, Maria JR URSULINE (OH 11:44.00 1
23 Compton, Kristen SO TREVECCA NAZ 11:49.33 1
24 Greiner, Madilyn JR FINDLAY 12:08.93 1
25 Beauregard, Sage JR LAKE ERIE 13:00.11 1
Women 5000 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Thompson, Hannah JR MALONE 17:03.53 2 10
2 Edwards, Kyleigh FR HILLSDALE 17:25.83 2 8
3 Smith, Jade SR MALONE 17:45.82 2 6
4 Coy, Brianna SO WALSH 17:52.69 2 5
5 Rauch, Addison SO HILLSDALE 18:14.78 2 4
6 Campbell, Hannah SR MALONE 18:20.05 2 3
7 Johnson, Chelsea SR WALSH 18:22.24 2 2
8 Robertson, Claire FR WALSH 18:31.22 2 1
9 Bodary, Andrea JR HILLSDALE 18:42.93 2
10 Tweedie, Laura SR MALONE 18:53.68 2
11 Farrand, Skyler FR CEDARVILLE 18:56.13 1
12 Balfour, Kayla SR WALSH 19:02.27 2
13 Southgate, Emily SO HILLSDALE 19:33.88 2
14 Penrod, Jordan FR CEDARVILLE 19:46.26 1
15 Purdy, Torrie JR FINDLAY 20:40.91 1
-- Spears, Alaina SR CEDARVILLE DNF 2
-- Hampton, Caroline SR TREVECCA NAZ DNF 2
Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Perry, Janelle JR URSULINE (OH 8.61Q 1
2 Glass, Milani SR FINDLAY 8.73Q 2
3 Moyer, Cyann FR URSULINE (OH 8.96Q 3
4 Botha, Carmen FR HILLSDALE 9.19q 2
5 Opoku, Gloria SO MALONE 9.31q 1
6 Moeller, Johanna SO LAKE ERIE 9.38q 1
7 Hines, Jessica FR KENTUCKY WES 9.46q 2
8 Townsend, Calli FR HILLSDALE 9.48q 3
9 Kirk, Samantha FR DAVIS & ELKI 9.57q 2
10 Plaugher, Rosa FR DAVIS & ELKI 9.66 2
11 Rodgers, Alexandra SO WALSH 9.68 3
12 Svendsen, Paige SO MALONE 9.69 1
13 Plante, Madison SO LAKE ERIE 9.86 3
14 McDermott, Madelynn SO MALONE 9.93 3
15 Radwany, Gracey FR WALSH 10.05 1
16 Warren, Brooklyn FR CEDARVILLE 10.09 1
17 Hardin, Aleisa SO KENTUCKY WES 10.15 2
18 Adams, Janessa SO OHIO VALLEY 10.16 1
19 Roberts, Madison FR CEDARVILLE 10.73 3
20 Starkey, Camdyn SO OHIO VALLEY 10.86 2
Women 60 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Perry, Janelle JR URSULINE (OH 8.23 10
2 Moyer, Cyann FR URSULINE (OH 9.00 8
3 Botha, Carmen FR HILLSDALE 9.03 6
4 Opoku, Gloria SO MALONE 9.13 5
5 Moeller, Johanna SO LAKE ERIE 9.27 4
6 Hines, Jessica FR KENTUCKY WES 9.33 3
7 Townsend, Calli FR HILLSDALE 9.45 2
8 Kirk, Samantha FR DAVIS & ELKI 9.49 1
Women 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 HILLSDALE 'A' 3:57.69 3 10
1) Eby, Zalonya FR 2) Wichman, Victoria SR
3) Moran, Ashlee SR 4) Porter, Abbie FR
2 MALONE 'A' 4:01.94 3 8
1) Grimes, Katie JR 2) Cooper, Elisha SO
3) Krieger, Ashley JR 4) Carr, Rebekah SO
3 URSULINE (OHIO) 'A' 4:03.08 3 6
1) Hill, Crystle SR 2) Edwards, Chelsea JR
3) Henry, Sugar FR 4) Perry, Janelle JR
4 FINDLAY 'A' 4:08.71 2 5
1) Shipman, Jenna SO 2) Johnson, Mia FR
3) Manns, Aubreah SO 4) Hemmings, Semoy SO
5 WALSH 'A' 4:08.88 2 4
1) Smith, Jetaiya JR 2) Kotoch, Rachael SO
3) Bakan, Bre JR 4) Soehnlen, Megan FR
6 KENTUCKY WESLEYAN 'A' 4:09.43 2 3
1) Hardin, Aneya JR 2) Burns, Leslie JR
3) Kelley, Kara JR 4) Payton, Teairra JR
7 DAVIS & ELKINS 'A' 4:12.40 1 2
1) Kirk, Samantha FR 2) Perrin, Jakeya SO
3) Chambers, Roxine SO 4) Moncrieffe, Moesha SO
8 OHIO DOMINICAN 'A' 4:12.64 1 1
1) Barber, Bryanna SO 2) Tamasovich, Megan SO
3) Fodor, Jenna FR 4) Stevens, Shaunqueza SO
9 LAKE ERIE 'A' 4:15.35 2
1) Hartman, Luca FR 2) VanHoy, Hailey SR
3) Nielsen, Hailey SO 4) Moeller, Johanna SO
10 CEDARVILLE 'A' 4:15.73 3
1) Johnson, Hanah SO 2) Rose, Carly SR
3) Ewing, Marie FR 4) Bassette, Elizabeth JR
11 ALDERSON BROADDUS 'A' 4:21.42 1
1) Temple, Kamiyah FR 2) Ross, Madison SO
3) Martin, Ashleigh JR 4) Maye, Kemi SO
12 OHIO VALLEY 'A' 4:23.66 1
1) Adams, Janessa SO 2) Starkey, Camdyn SO
3) Ohrn, Emily SR 4) Parsons, Lily SO
13 TREVECCA NAZARENE 'A' 4:43.27 1
1) Tyska, Jordan FR 2) McMillan, Clara JR
3) Brandt, Micaela SO 4) Soper, Lydia SO
Women Distance Medley
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 WALSH 'A' 11:50.52 10
1) Lehotay, Andra SO 2) Smith, Jetaiya JR
3) Reeves, Tori SR 4) Berger, Sarah SR
2 HILLSDALE 'A' 11:53.15 8
1) Eads, Allysen JR 2) Watts, Hannah SR
3) Porter, Abbie FR 4) McIntyre, Hannah SR
3 CEDARVILLE 'A' 12:32.89 6
1) Sweeney, Rachel FR 2) Johnson, Hanah SO
3) Rose, Carly SR 4) Norman, Grace SO
4 MALONE 'A' 12:55.18 5
1) Koons, Rachel SR 2) Murphy, Amber SO
3) Grimes, Katie JR 4) Dalton, Alexandra FR
5 DAVIS & ELKINS 'A' 13:05.98 4
1) Haynes, Danielle JR 2) Kirk, Samantha FR
3) Underwood, Olivia FR 4) Cutright, Reba SR
6 KENTUCKY WESLEYAN 'A' 13:16.48 3
1) Wilson, Erin JR 2) Goff, Sydney JR
3) Burns, Leslie JR 4) Keeley, Rachel SR
7 TREVECCA NAZARENE 'A' 13:17.62 2
1) Young, Peyton FR 2) March, Danielle JR
3) Soper, Lydia SO 4) Flemming, Sierra SR
8 FINDLAY 'A' 13:28.10 1
1) Crum, Claire JR 2) Johnson, Mia FR
3) Manns, Aubreah SO 4) Borer, Madisen SO
9 URSULINE (OHIO) 'A' 13:29.89
1) Schwartz, Amanda SO 2) Pierre, Gesnide SO
3) Edwards, Chelsea JR 4) Curren, Maria JR
10 ALDERSON BROADDUS 'A' 13:36.09
1) Martin, Ashleigh JR 2) Maye, Kemi SO
3) Hunter, Tiara SO 4) Treadway, Taylor JR
11 LAKE ERIE 'A' 13:44.76
1) Henley, Gina SR 2) Patton, McKenzie SO
3) VanHoy, Hailey SR 4) Beisel, Catherine JR
12 OHIO VALLEY 'A' 13:46.46
1) Parsons, Lily SO 2) Starkey, Camdyn SO
3) Adams, Janessa SO 4) Honesty, Kayla SO
Women High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Branney, Olga SO MALONE 1.67m 5-05.75 10
2 Tamasovich, Megan SO OHIO DOMINIC J1.67m 5-05.75 8
3 Willow, Lauren FR CEDARVILLE J1.67m 5-05.75 6
4 Perry, Janelle JR URSULINE (OH J1.67m 5-05.75 5
5 Plante, Madison SO LAKE ERIE 1.62m 5-03.75 4
6 Dackin, Taylor SR URSULINE (OH 1.57m 5-01.75 3
7 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 1.52m 4-11.75 1.50
7 Fiegl, Christine SO WALSH 1.52m 4-11.75 1.50
9 Saunders, Jenna FR MALONE J1.52m 4-11.75
10 Schierloh, Katherine SR WALSH J1.52m 4-11.75
11 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 1.47m 4-09.75
Women Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Barber, Kaitlyn SR WALSH 3.77m 12-04.50 10
2 Bassette, Kathryn SO HILLSDALE 3.47m 11-04.50 8
3 Barnes, Madeline FR CEDARVILLE 3.32m 10-10.75 6
4 Michaud, Sheridan FR HILLSDALE J3.32m 10-10.75 5
5 Barton, Jessica FR CEDARVILLE 3.17m 10-04.75 4
6 Edwards, Amanda SO CEDARVILLE 3.02m 9-10.75 3
7 Scarberry, Nicole FR FINDLAY 2.87m 9-05.00 2
8 Nunan, Taylor SO CEDARVILLE 2.72m 8-11.00 1
9 Greenlee, Brooke FR FINDLAY J2.72m 8-11.00
10 Williams, Haley SO OHIO VALLEY 2.27m 7-05.25
11 Davis, Madaline FR FINDLAY J2.27m 7-05.25
-- Cool, Kayla SR URSULINE (OH NH
-- Viola, Alyssa FR HILLSDALE NH
-- Murphy, Amber SO MALONE NH
Women Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Perry, Janelle JR URSULINE (OH 5.86m 19-02.75 10
2 Moeller, Johanna SO LAKE ERIE 5.38m 17-08.00 8
3 Ohlgren, Chloe JR HILLSDALE 5.37m 17-07.50 6
4 Shipman, Jenna SO FINDLAY 5.36m 17-07.00 5
5 Smith, Lyndsey JR CEDARVILLE 5.19m 17-00.50 4
6 Hines, Jessica FR KENTUCKY WES 5.05m 16-07.00 3
7 Schwartz, Amanda SO URSULINE (OH 4.94m 16-02.50 2
8 Cool, Kayla SR URSULINE (OH 4.90m 16-01.00 1
9 Henry, Sugar FR URSULINE (OH 4.87m 15-11.75
10 Rodgers, Alexandra SO WALSH 4.75m 15-07.00
11 Luea, Maria FR HILLSDALE 4.73m 15-06.25
12 Reynolds, Gabrielle FR DAVIS & ELKI J4.73m 15-06.25
13 Ross, Madison SO ALDERSON BRO 4.62m 15-02.00
14 Hardin, Aleisa SO KENTUCKY WES 4.29m 14-01.00
15 Hykes, Jayme JR ALDERSON BRO 4.16m 13-07.75
16 Knott, Taryne SO KENTUCKY WES 4.10m 13-05.50
Women Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Ohlgren, Chloe JR HILLSDALE 11.19m 36-08.50 10
2 Henry, Sugar FR URSULINE (OH 11.04m 36-02.75 8
3 Gamble, Alexis SO URSULINE (OH 10.58m 34-08.50 6
4 Cool, Kayla SR URSULINE (OH 10.37m 34-00.25 5
5 Jones, Danielle SO HILLSDALE 10.32m 33-10.25 4
6 Fiegl, Christine SO WALSH 10.25m 33-07.50 3
7 Kaiser, Rebecca JR HILLSDALE 9.90m 32-05.75 2
8 Hardin, Aleisa SO KENTUCKY WES 9.84m 32-03.50 1
9 Knott, Taryne SO KENTUCKY WES 9.81m 32-02.25
10 Tran, Terissa FR FINDLAY 9.61m 31-06.50
11 Fisher, Zoie FR OHIO DOMINIC 9.36m 30-08.50
Women Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 DeVincentis, Alex SR FINDLAY 14.95m 49-00.75 10
2 Averesch, Holly JR FINDLAY 13.87m 45-06.25 8
3 Thomas, Cornelia SR KENTUCKY WES 13.68m 44-10.75 6
4 Tolsma, Rachael SR HILLSDALE 13.41m 44-00.00 5
5 Hopkins, Crystal SR KENTUCKY WES 13.16m 43-02.25 4
6 Mallory, Morrisa SO WALSH 12.91m 42-04.25 3
7 Cruise, Mariah SR CEDARVILLE 12.49m 40-11.75 2
8 Reid, Taylor FR TREVECCA NAZ 12.25m 40-02.25 1
9 Anaraodo, Ndidiamaka FR WALSH 12.00m 39-04.50
10 Groves, Paige FR WALSH 11.53m 37-10.00
11 Brown, Abigail FR CEDARVILLE 11.46m 37-07.25
12 Bailey, Sabrina JR FINDLAY 11.31m 37-01.25
13 Turley, Malia JR WALSH 11.22m 36-09.75
14 Shontz, Helene FR MALONE 11.16m 36-07.50
15 Rivers, Pasha FR OHIO DOMINIC 10.84m 35-06.75
16 Barth, Emma SO OHIO DOMINIC 10.34m 33-11.25
17 Hudson, Kelsey JR ALDERSON BRO 10.15m 33-03.75
18 Gavin, Alyssa SO URSULINE (OH 9.76m 32-00.25
19 LaFlamme, Jaylyn JR CEDARVILLE 9.34m 30-07.75
20 Ackerman, Haley SO OHIO VALLEY 9.19m 30-02.00
21 Johnson, Sarah SO KENTUCKY WES 9.17m 30-01.00
22 Casciato, Amanda FR LAKE ERIE 9.03m 29-07.50
23 Pagan, Lauren JR LAKE ERIE 8.91m 29-02.75
24 Patton, Stephanie SO URSULINE (OH 8.89m 29-02.00
25 Lauer, Sabrina FR OHIO VALLEY 8.83m 28-11.75
26 Brunelle, Rachel SR OHIO VALLEY 8.33m 27-04.00
27 Brandon, Dashia SO TREVECCA NAZ 8.12m 26-07.75
Women Weight Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Hopkins, Crystal SR KENTUCKY WES 18.12m 59-05.50 10
2 Tolsma, Rachael SR HILLSDALE 17.92m 58-09.50 8
3 DeVincentis, Alex SR FINDLAY 16.84m 55-03.00 6
4 Thomas, Cornelia SR KENTUCKY WES 16.65m 54-07.50 5
5 Averesch, Holly JR FINDLAY 16.51m 54-02.00 4
6 Turley, Malia JR WALSH 16.48m 54-01.00 3
7 Cruise, Mariah SR CEDARVILLE 15.08m 49-05.75 2
8 Breehl, Payton JR WALSH 14.76m 48-05.25 1
9 King, Olivia JR WALSH 14.50m 47-07.00
10 Bailey, Sabrina JR FINDLAY 14.11m 46-03.50
11 Chapman, Taryn SR MALONE 13.78m 45-02.50
12 Fahey, Annie JR WALSH 13.68m 44-10.75
13 Bonser, Caylin FR HILLSDALE 13.25m 43-05.75
14 Lyons, Megan JR FINDLAY 12.79m 41-11.50
15 Barth, Emma SO OHIO DOMINIC 12.46m 40-10.50
16 LaFlamme, Jaylyn JR CEDARVILLE 11.71m 38-05.00
17 Hudson, Kelsey JR ALDERSON BRO 11.38m 37-04.00
18 Johnson, Sarah SO KENTUCKY WES 11.37m 37-03.75
19 Rivers, Pasha FR OHIO DOMINIC 11.28m 37-00.25
20 Patton, Stephanie SO URSULINE (OH 11.14m 36-06.75
21 Gavin, Alyssa SO URSULINE (OH 10.16m 33-04.00
22 Egan, Mary SR URSULINE (OH 10.06m 33-00.25
23 Brunelle, Rachel SR OHIO VALLEY 9.72m 31-10.75
24 Brown, Abigail FR CEDARVILLE 9.56m 31-04.50
25 Corbitt, Chloe JR ALDERSON BRO 9.09m 29-10.00
26 Reid, Taylor FR TREVECCA NAZ 8.47m 27-09.50
Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 2:37.18 606
2 Krieger, Ashley JR MALONE 2:39.82 575
3 Rodgers, Alexandra SO WALSH 2:52.43 439
4 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 2:56.24 401
5 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 3:22.47 185
Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Rodgers, Alexandra SO WALSH 9.67 775
2 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 10.03 706
3 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 11.05 528
4 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 11.30 488
5 Krieger, Ashley JR MALONE 11.51 456
Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 1.58m 5-02.25 712
2 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 1.55m 5-01.00 678
3 Rodgers, Alexandra SO WALSH 1.49m 4-10.50 610
3 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 1.49m 4-10.50 610
-- Krieger, Ashley JR MALONE NH
Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 5.10m 16-08.75 587
2 Rodgers, Alexandra SO WALSH 4.80m 15-09.00 506
3 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 4.29m 14-01.00 376
4 Krieger, Ashley JR MALONE 4.10m 13-05.50 331
5 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 3.82m 12-06.50 267
Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Rodgers, Alexandra SO WALSH 9.31m 30-06.50 484
2 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 8.65m 28-04.50 441
3 Krieger, Ashley JR MALONE 8.60m 28-02.75 438
4 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 8.23m 27-00.00 414
5 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 7.80m 25-07.25 386
Women Indoor Pentathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Nielsen, Hailey SO LAKE ERIE 2991 10
2 Rodgers, Alexandra SO WALSH 2814 8
3 Freeman, Kristin JR HILLSDALE 2254 6
4 Burdge, Sydney SO TREVECCA NAZ 2140 5
5 Krieger, Ashley JR MALONE 1800 4
Men 60 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Sekowski, Todd JR ALDERSON BRO 6.86Q 3
2 Pando, Nathan JR HILLSDALE 7.00Q 1
3 Williams, Jaye JR FINDLAY 7.01Q 2
4 Dulin, Ashton JR MALONE 6.94q 3
5 McCallum, Tahj FR ALDERSON BRO 7.02q 1 7.011
6 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 7.02q 1 7.020
7 Hill, Jacob FR FINDLAY 7.05q 3
8 Sumpter, Avery SR OHIO DOMINIC 7.06q 2
9 Wyse, Levi JR HILLSDALE 7.10q 2
10 Sallee, Desmond SO MALONE 7.11 2
11 Zavarelli, Joseph FR MALONE 7.12 1
12 Etsey, Martin FR FINDLAY 7.15 2
13 Warren, Lance SO OHIO DOMINIC 7.16 1
14 Beachy, Trenton JR WALSH 7.17 2
15 Russell, Jimmy FR MALONE 7.20 3
16 Knoch, Lane FR WALSH 7.29 3
17 Anderson, Marcus SR ALDERSON BRO 7.32 3
18 Kyser, Wade JR CEDARVILLE 7.39 1
19 Boxer, Josh JR CEDARVILLE 7.43 3
20 Allen, Justin FR OHIO VALLEY 7.50 2
21 Davis, Brandon FR KENTUCKY WES 7.63 1
22 Baumann, Andre JR CEDARVILLE 7.64 1
23 Davis, Kaylon FR LAKE ERIE 7.75 3
24 Durham, Matt JR TREVECCA NAZ 7.96 3
25 Michel, Josh FR TREVECCA NAZ 8.12 1
Men 60 Meter Dash
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Sekowski, Todd JR ALDERSON BRO 6.85 10
2 McCallum, Tahj FR ALDERSON BRO 6.96 8 6.953
3 Dulin, Ashton JR MALONE 6.96 6 6.958
4 Pando, Nathan JR HILLSDALE 7.04 5
5 Hill, Jacob FR FINDLAY 7.05 4
6 Sumpter, Avery SR OHIO DOMINIC 7.06 3
7 Wyse, Levi JR HILLSDALE 7.14 2
8 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 7.17 1
9 Williams, Jaye JR FINDLAY 9.04
Men 200 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Effah, George JR FINDLAY 22.28q 2 22.275
2 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 22.28q 6 22.278
3 Sekowski, Todd JR ALDERSON BRO 22.54q 1
4 Dulin, Ashton JR MALONE 22.64q 5
5 Bass, Draven SO OHIO DOMINIC 22.67q 8
6 Pando, Nathan JR HILLSDALE 22.75q 7 22.748
7 Williams, Hunter SR WALSH 22.75q 4 22.749
8 Elson, Jr., Joseph SO LAKE ERIE 22.83q 1
9 Knoch, Lane FR WALSH 23.02 6
10 Wyse, Levi JR HILLSDALE 23.09 8
11 Jellison, Zach JR FINDLAY 23.17 7
12 Sallee, Desmond SO MALONE 23.19 4
13 Williams, Jaye JR FINDLAY 23.29 3
14 Kyser, Wade JR CEDARVILLE 23.30 5
15 Boxer, Josh JR CEDARVILLE 23.42 2
16 Carrico, Caleb SO CEDARVILLE 23.53 4
17 McCallum, Tahj FR ALDERSON BRO 23.74 2
18 Hill, Christopher SO ALDERSON BRO 24.23 1
19 Mouafo, Issa SR DAVIS & ELKI 24.38 6
20 DeVaughn, Montrell FR LAKE ERIE 24.71 3
21 Allen, Justin FR OHIO VALLEY 24.76 7
22 Reed, Jeremy JR ALDERSON BRO 24.80 3
23 Kemp, James FR OHIO VALLEY 24.95 4
24 Davis, Brandon FR KENTUCKY WES 25.31 5
25 Davis, Kaylon FR LAKE ERIE 25.92 1
26 Durham, Matt JR TREVECCA NAZ 26.67 6
27 Michel, Josh FR TREVECCA NAZ 26.99 5
-- Warren, Lance SO OHIO DOMINIC DQ 7 5-5.2b
Men 200 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Dulin, Ashton JR MALONE 22.23 1 10
2 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 22.30 2 8
3 Sekowski, Todd JR ALDERSON BRO 22.34 1 6
4 Effah, George JR FINDLAY 22.44 2 5
5 Bass, Draven SO OHIO DOMINIC 22.54 2 4
6 Pando, Nathan JR HILLSDALE 22.73 1 3
7 Elson, Jr., Joseph SO LAKE ERIE 22.96 1 2
8 Williams, Hunter SR WALSH 23.00 2 1
Men 400 Meter Dash
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Effah, George JR FINDLAY 49.12q 5
2 White, Lane SR HILLSDALE 50.57q 2
3 Foster, Antwon SO ALDERSON BRO 50.58q 2
4 Elson, Jr., Joseph SO LAKE ERIE 50.73q 4
5 Jarrell, Daniel SO DAVIS & ELKI 51.16q 3
6 DeVaughn, Montrell FR LAKE ERIE 51.16q 7
7 Fennell, Korey FR ALDERSON BRO 51.32q 3
8 Williams, Hunter SR WALSH 51.44q 6
9 Bernard, Josiah SR CEDARVILLE 51.48 6
10 Neal, Brandyn SO WALSH 51.51 1
11 Grieger, Kurt SO FINDLAY 51.62 7
12 McClaskey, Zachary FR WALSH 52.41 5
13 Eldridge, Nate SO HILLSDALE 52.57 1
14 Gruet, Chase JR CEDARVILLE 52.82 4
15 Ostheimer, Bryce FR WALSH 53.01 2
16 Matheny, Evan SR OHIO VALLEY 53.52 1
17 Landadio, Chris FR CEDARVILLE 54.14 6
18 Harroun, Tyler SO MALONE 54.17 7
19 Testen, Samuel JR FINDLAY 54.30 4
20 Smith-Ouwens, Kierin FR ALDERSON BRO 54.38 7
21 Gatchell, Joel SO CEDARVILLE 54.59 4
22 Harrison, Bradley FR OHIO VALLEY 54.64 3
23 Hill, Christopher SO ALDERSON BRO 54.99 3
24 Kemp, James FR OHIO VALLEY 57.77 6
-- Lauck, Joe FR FINDLAY DQ 5 6 steps on line
Men 400 Meter Dash
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
Finals
1 Effah, George JR FINDLAY 49.08 2 10
2 White, Lane SR HILLSDALE 49.79 2 8
3 Fennell, Korey FR ALDERSON BRO 50.56 2 6
4 Elson, Jr., Joseph SO LAKE ERIE 50.60 1 5
5 Foster, Antwon SO ALDERSON BRO 51.07 1 4
6 DeVaughn, Montrell FR LAKE ERIE 51.11 1 3
7 Jarrell, Daniel SO DAVIS & ELKI 51.50 2 2
-- Williams, Hunter SR WALSH DQ 1 5.5.2a
Men 800 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Gatchell, Ethan JR CEDARVILLE 1:55.61 4 10
2 Wade, Adam FR HILLSDALE 1:56.37 4 8
3 Chaplik, Noah FR MALONE 1:56.70 4 6
4 Agbola, Daniel FR FINDLAY 1:57.22 4 5
5 Yoder, Solomon SR WALSH 1:57.76 3 4
6 Jankowski, Mike SO MALONE 1:57.89 4 3
7 Cannon, Christopher FR MALONE 1:58.24 3 2
8 Caniford, Jacob SO WALSH 1:59.35 3 1
9 Shelley, Jack FR HILLSDALE 1:59.89 4
10 Adams, Jack FR FINDLAY 2:00.94 3
11 Jones, Nathan SR HILLSDALE 2:01.86 4
12 Lauck, Joe FR FINDLAY 2:02.26 2
13 Garrison, Josiah SO CEDARVILLE 2:02.46 3
14 Harper, Samuel JR CEDARVILLE 2:02.68 2
15 Harroun, Tyler SO MALONE 2:03.31 3
16 Kernell, Jacob JR WALSH 2:03.34 1
17 Kraemer, Sven FR DAVIS & ELKI 2:03.67 2
18 Honda, Ryoya FR FINDLAY 2:03.68 2
19 Lacroix, Isaac JR CEDARVILLE 2:04.50 2
20 Smith-Ouwens, Kierin FR ALDERSON BRO 2:04.79 2
21 Williams, Blake SR DAVIS & ELKI 2:04.98 2
22 Marsch, George FR KENTUCKY WES 2:05.07 3
23 Yator, Bronzon SO KENTUCKY WES 2:06.74 1
24 Rockwell, Brandon SR ALDERSON BRO 2:07.24 1
25 Smart, Micah SO TREVECCA NAZ 2:09.45 1
26 Lee, Aaron FR KENTUCKY WES 2:09.79 1
27 Stephens, John JR OHIO VALLEY 2:11.07 2
28 Johnson, Jonathan SO KENTUCKY WES 2:14.86 1
29 Bogantz, Bobby JR OHIO DOMINIC 2:22.13 3
-- Carroll, Justin SR OHIO DOMINIC DQ 4 5.5.2b 5.5.2D
Men 1 Mile Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Humes, Joseph SO HILLSDALE 4:17.59 2 10
2 Chaplik, Noah FR MALONE 4:18.58 2 8
3 Jones, Nathan SR HILLSDALE 4:19.84 2 6
4 Weber, Alex SO CEDARVILLE 4:20.55 2 5
5 Cannon, Christopher FR MALONE 4:20.92 2 4
6 Chaplik, Nick FR MALONE 4:20.98 2 3
7 Caniford, Jacob SO WALSH 4:21.26 2 2
8 Boyer, Nate SR MALONE 4:22.18 2 1
9 Shelley, Jack FR HILLSDALE 4:22.82 2
10 Bredeson, Luke SO CEDARVILLE 4:27.28 1
11 Ellis, Chad SR OHIO DOMINIC 4:28.95 1
12 Gideon, Kevin SO CEDARVILLE 4:29.37 1
13 Kernell, Jacob JR WALSH 4:29.44 2
14 Murray, Noah FR WALSH 4:31.25 2
15 Adams, Jack FR FINDLAY 4:31.44 1
16 Huezo, David SO TREVECCA NAZ 4:32.21 1
17 Chapman, Matthew FR DAVIS & ELKI 4:33.82 1
18 Magda, David SO DAVIS & ELKI 4:34.69 1
19 Warner, Camren FR TREVECCA NAZ 4:36.34 1
20 Bryan, Brandon JR LAKE ERIE 4:36.53 1
21 Patrick, Austin JR WALSH 4:39.78 1
22 Beck, Tyler FR FINDLAY 4:43.14 1
23 Oquist, Alex SO HILLSDALE 4:48.60 2
24 Shultz, Jimmy FR TREVECCA NAZ 4:50.19 1
25 Layton, John SR TREVECCA NAZ 4:53.64 1
26 Pensworth, Joel SO CEDARVILLE 4:54.30 1
27 Ebersole, Logan SR LAKE ERIE 4:57.08 1
Men 3000 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Humes, Joseph SO HILLSDALE 8:32.64 2 10
2 Hadley, Mark JR WALSH 8:34.03 2 8
3 Kapes, Steven SO WALSH 8:38.36 2 6
4 Classen, Trent SO CEDARVILLE 8:42.84 2 5
5 McCartney, George JR MALONE 8:46.63 2 4
6 Chaplik, Nick FR MALONE 8:52.11 2 3
7 Fresenko, Zach FR MALONE 8:54.05 2 2
8 Weiford, R.J. SO DAVIS & ELKI 8:58.08 2 1
9 Kitony, Alex SO OHIO VALLEY 9:03.17 1
10 Allen, Jonathan JR FINDLAY 9:03.25 2
11 Gleason, Ty JR FINDLAY 9:03.88 1
12 Pell, Caleb JR ALDERSON BRO 9:04.32 2
13 Strausbaugh, Lorne SR MALONE 9:05.93 2
14 Maroni, Justin SR WALSH 9:09.50 1
15 Weber, Alex SO CEDARVILLE 9:11.04 2
16 Marino, Nick JR WALSH 9:13.39 2
17 Logan, Jacob FR CEDARVILLE 9:13.52 1
18 Reeves, Anthony JR TREVECCA NAZ 9:16.04 1
19 Limo, Stephen FR OHIO VALLEY 9:18.76 1
20 Harrison, Hayden SO DAVIS & ELKI 9:18.98 1
21 Todokou, Robert SO OHIO VALLEY 9:19.22 1
22 Brenner, Collyn SO TREVECCA NAZ 9:19.38 1
23 Wondaal, Anthony SR HILLSDALE 9:23.59 1
24 Kibet, Xavier FR LAKE ERIE 9:24.50 1
25 LeMesurier, Andrew SO CEDARVILLE 9:26.05 1
26 Ickes, Shane SR DAVIS & ELKI 9:26.26 1
27 Quire, Patrick SO KENTUCKY WES 9:29.23 1
28 Serna, Alex JR OHIO DOMINIC 9:30.61 1
29 Guthrie, Austin JR FINDLAY 9:32.38 1
30 Woods, Austin JR TREVECCA NAZ 9:39.11 1
31 Dobbs, Tyler SO KENTUCKY WES 9:51.25 1
32 Morris, Mitchell SO OHIO VALLEY 9:59.21 1
-- Laws, Brandon SR TREVECCA NAZ DNF 2
Men 5000 Meter Run
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Hadley, Mark JR WALSH 14:53.65 2 10
2 Boyer, Nate SR MALONE 15:06.01 2 8
3 McCartney, George JR MALONE 15:19.38 2 6
4 Cortelletti, Brett JR MALONE 15:21.66 2 5
5 Whittington, Noah SO MALONE 15:24.70 2 4
6 Murray, Noah FR WALSH 15:31.07 2 3
7 Turner, Jacob SO WALSH 15:31.23 2 2
8 Sullivan, Ethan JR CEDARVILLE 15:33.85 2 1
9 Kitony, Alex SO OHIO VALLEY 15:34.57 1
10 Allen, Jonathan JR FINDLAY 15:35.54 2
11 Weiford, R.J. SO DAVIS & ELKI 15:39.86 2
12 Poth, Eli SO HILLSDALE 15:46.31 2
13 Weinhold, Alec JR CEDARVILLE 15:47.29 2
14 Harrison, Hayden SO DAVIS & ELKI 15:54.04 1
15 Wirick, Spencer SO WALSH 15:54.17 2
16 Taylor, Michael JR FINDLAY 15:58.32 2
17 Ickes, Shane SR DAVIS & ELKI 16:02.67 1
18 McElroy, Ford SO CEDARVILLE 16:10.63 1
19 Todokou, Robert SO OHIO VALLEY 16:10.93 1
20 Traffie, Avery SO CEDARVILLE 16:26.59 1
21 Morrison, Morgan FR HILLSDALE 16:45.78 1
22 Shultz, Jimmy FR TREVECCA NAZ 16:53.91 1
23 Smart, Micah SO TREVECCA NAZ 16:55.97 1
24 Buckheit, Alex SO ALDERSON BRO 17:20.54 1
-- Cavender, Austin FR KENTUCKY WES DNF 1
-- Appleby, Timothy FR TREVECCA NAZ DNF 1
Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
Name Year School Prelims H#
===================================================================
Preliminaries
1 Dulin, Ashton JR MALONE 8.08Q 3
2 Knoch, Lane FR WALSH 8.17Q 1
3 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 8.32Q 2
4 Everett, Trey SR FINDLAY 8.33q 3
5 Vaughan, Paris JR ALDERSON BRO 8.41q 1
6 Tandy, Evan SR HILLSDALE 8.48q 3
7 Brown, Ian SO HILLSDALE 8.55q 2
8 Carrico, Caleb SO CEDARVILLE 8.65q 1
9 Woods, Konnell FR LAKE ERIE 8.68q 3
10 Boles, Micah JR OHIO VALLEY 8.73 1
11 Irvine, Dalton SO DAVIS & ELKI 8.76 2
12 Ostheimer, Bryce FR WALSH 8.82 3
13 Saylor, Seth FR FINDLAY 8.86 2
14 Perschbacher, Bryan JR CEDARVILLE 8.89 2
15 Bernarde, Nathan SO ALDERSON BRO 8.96 2
16 Gould, Joshua SO ALDERSON BRO 8.97 1
17 McClaskey, Zachary FR WALSH 8.99 3
18 Jackson, James JR MALONE 9.03 1
19 Speicher, Peyton FR WALSH 9.23 3
20 Moser, Mason SR CEDARVILLE 9.29 2
21 Gamble, Chase SO KENTUCKY WES 9.49 1
Men 60 Meter Hurdles
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Finals
1 Dulin, Ashton JR MALONE 7.99 10
2 Knoch, Lane FR WALSH 8.19 8
3 Vaughan, Paris JR ALDERSON BRO 8.42 6
4 Shelby III, Lenell SO FINDLAY 8.45 5
5 Everett, Trey SR FINDLAY 8.48 4
6 Brown, Ian SO HILLSDALE 8.50 3
7 Tandy, Evan SR HILLSDALE 8.58 2
8 Carrico, Caleb SO CEDARVILLE 8.69 1
9 Woods, Konnell FR LAKE ERIE 8.71
Men 4x400 Meter Relay
==========================================================================
School Finals H# Points
==========================================================================
1 FINDLAY 'A' 3:20.84 3 10
1) Effah, George JR 2) Agbola, Daniel FR
3) Shelby III, Lenell SO 4) Grieger, Kurt SO
2 HILLSDALE 'A' 3:23.55 3 8
1) Maloney, Konnor FR 2) White, Lane SR
3) Wade, Adam FR 4) Wyse, Levi JR
3 OHIO DOMINICAN 'A' 3:24.83 3 6
1) Bass, Draven SO 2) Sumpter, Avery SR
3) Bogantz, Bobby JR 4) Carroll, Justin SR
4 ALDERSON BROADDUS 'A' 3:25.01 2 5
1) Vaughan, Paris JR 2) Fennell, Korey FR
3) Foster, Antwon SO 4) Sekowski, Todd JR
5 CEDARVILLE 'A' 3:25.19 3 4
1) Bernard, Josiah SR 2) Gatchell, Ethan JR
3) Gruet, Chase JR 4) Perschbacher, Bryan JR
6 WALSH 'A' 3:26.88 2 3
1) Williams, Hunter SR 2) Knoch, Lane FR
3) Yoder, Solomon SR 4) Neal, Brandyn SO
7 MALONE 'A' 3:30.83 2 2
1) Jankowski, Mike SO 2) Sallee, Desmond SO
3) Chaplik, Noah FR 4) Chaplik, Nick FR
8 DAVIS & ELKINS 'A' 3:32.58 2 1
1) Mouafo, Issa SR 2) Scarangello, Nicolas FR
3) Berman, Chris JR 4) Kraemer, Sven FR
9 LAKE ERIE 'A' 3:37.19 1
1) Elson, Jr., Joseph SO 2) Davis, Kaylon FR
3) DeVaughn, Montrell FR 4) Ebersole, Logan SR
10 KENTUCKY WESLEYAN 'A' 3:42.37 1
1) Bouchard, Adam FR 2) Marsch, George FR
3) Davis, Brandon FR 4) Lee, Aaron FR
11 OHIO VALLEY 'A' 3:43.68 1
1) Boles, Micah JR 2) Kemp, James FR
3) Stephens, John JR 4) Allen, Justin FR
12 TREVECCA NAZARENE 'A' 3:45.20 1
1) Warner, Camren FR 2) Huezo, David SO
3) Laws, Brandon SR 4) Layton, John SR
Men Distance Medley
=======================================================================
School Finals Points
=======================================================================
1 HILLSDALE 'A' 10:04.01 10
1) Jones, Nathan SR 2) Maloney, Konnor FR
3) Wade, Adam FR 4) Humes, Joseph SO
2 MALONE 'A' 10:23.16 8
1) Cannon, Christopher FR 2) Chaplik, Noah FR
3) Jankowski, Mike SO 4) Strausbaugh, Lorne SR
3 WALSH 'A' 10:30.57 6
1) Kernell, Jacob JR 2) Neal, Brandyn SO
3) Yoder, Solomon SR 4) Caniford, Jacob SO
4 DAVIS & ELKINS 'A' 10:37.61 5
1) Magda, David SO 2) Jarrell, Daniel SO
3) Kraemer, Sven FR 4) Chapman, Matthew FR
5 CEDARVILLE 'A' 10:40.97 4
1) Gideon, Kevin SO 2) Gatchell, Joel SO
3) Garrison, Josiah SO 4) Bredeson, Luke SO
6 FINDLAY 'A' 10:54.62 3
1) Honda, Ryoya FR 2) Lauck, Joe FR
3) Beck, Tyler FR 4) Gleason, Ty JR
7 LAKE ERIE 'A' 10:56.76 2
1) Bryan, Brandon JR 2) Pearce, Joseph FR
3) Kibet, Xavier FR 4) Ebersole, Logan SR
8 TREVECCA NAZARENE 'A' 10:57.81 1
1) Huezo, David SO 2) Layton, John SR
3) Warner, Camren FR 4) Reeves, Anthony JR
9 OHIO DOMINICAN 'A' 11:04.41
1) Bogantz, Bobby JR 2) Jalloh, Omar FR
3) Pipher, Wes JR 4) Serna, Alex JR
10 ALDERSON BROADDUS 'A' 11:05.83
1) Pell, Caleb JR 2) Fennell, Korey FR
3) Rockwell, Brandon SR 4) Nesland, Scott SR
11 KENTUCKY WESLEYAN 'A' 11:21.34
1) Marsch, George FR 2) Lee, Aaron FR
3) Yator, Bronzon SO 4) Quire, Patrick SO
12 OHIO VALLEY 'A' 11:32.21
1) Stephens, John JR 2) Matheny, Evan SR
3) Matheny, John FR 4) Limo, Stephen FR
Men High Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Everett, Trey SR FINDLAY 2.04m 6-08.25 10
2 Bouchard, Adam FR KENTUCKY WES J2.04m 6-08.25 8
3 Chase, David SR HILLSDALE J2.04m 6-08.25 6
4 Riddle, Tevin SR MALONE 1.99m 6-06.25 5
5 Pelima, Varney FR WALSH J1.99m 6-06.25 4
6 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 1.89m 6-02.25 3
7 Smith, Isaiah SO OHIO DOMINIC 1.84m 6-00.50 2
8 Bernard, Josiah SR CEDARVILLE J1.84m 6-00.50 1
9 Vandergriff, Nolan SO KENTUCKY WES 1.79m 5-10.50
9 Woika, Joshua SO MALONE 1.79m 5-10.50
11 Adkins, Joshua SO CEDARVILLE J1.79m 5-10.50
12 Bernarde, Nathan SO ALDERSON BRO 1.74m 5-08.50
-- Jackson, James JR MALONE NH
-- Funkhouser, Forrest FR OHIO VALLEY NH
-- Blair, Alan JR ALDERSON BRO NH
-- Foster, Antwon SO ALDERSON BRO NH
-- Ayeni, Babafemi FR FINDLAY NH
-- Irvine, Dalton SO DAVIS & ELKI NH
Men Pole Vault
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Schipper, Jared SR HILLSDALE 4.72m 15-05.75 10
2 Dowdell, Andrew SR WALSH 4.42m 14-06.00 8
3 Adkins, Joshua SO CEDARVILLE 4.27m 14-00.00 6
4 Montag, Jacob FR FINDLAY J4.27m 14-00.00 5
5 Everett, Trey SR FINDLAY J4.27m 14-00.00 4
6 Botello, Alex SO OHIO DOMINIC 4.12m 13-06.25 3
7 Dolinar, Michael SR FINDLAY J4.12m 13-06.25 2
8 Miller, Luke JR HILLSDALE 3.97m 13-00.25 1
9 Boles, Micah JR OHIO VALLEY 3.52m 11-06.50
-- Ansiel, Tommy FR CEDARVILLE NH
-- Radabaugh, Nicholas FR FINDLAY NH
-- Studer, Logan SR MALONE NH
Men Long Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Everett, Trey SR FINDLAY 7.22m 23-08.25 10
2 Dulin, Ashton JR MALONE 7.06m 23-02.00 8
3 Etsey, Martin FR FINDLAY 6.93m 22-09.00 6
4 Canada, Merrick SO HILLSDALE 6.83m 22-05.00 5
5 Bass, Draven SO OHIO DOMINIC 6.62m 21-08.75 4
6 Ayeni, Babafemi FR FINDLAY J6.62m 21-08.75 3
7 Riddle, Tevin SR MALONE 6.48m 21-03.25 2
8 Robinson, Ronald SO WALSH 6.20m 20-04.25 1
9 Capers, Khalil JR FINDLAY J6.20m 20-04.25
10 Downey, David SO HILLSDALE 6.15m 20-02.25
11 Snyder, Caleb JR CEDARVILLE 6.12m 20-01.00
12 Bouchard, Adam FR KENTUCKY WES 6.08m 19-11.50
13 Anderson, Marcus SR ALDERSON BRO 6.07m 19-11.00
14 Smith, Isaiah SO OHIO DOMINIC 5.99m 19-08.00
15 Davis, Kaylon FR LAKE ERIE 5.85m 19-02.50
16 Vandergriff, Nolan SO KENTUCKY WES 5.80m 19-00.50
17 Pelima, Varney FR WALSH 5.76m 18-10.75
18 McCallum, Tahj FR ALDERSON BRO 5.73m 18-09.75
19 Jackson, James JR MALONE 5.67m 18-07.25
20 Cornwall, Evan SO CEDARVILLE 5.59m 18-04.25
21 Speicher, Peyton FR WALSH 5.40m 17-08.75
22 Covington, Thomas FR LAKE ERIE 5.33m 17-06.00
23 Funkhouser, Forrest FR OHIO VALLEY 5.29m 17-04.25
-- Smith, Chayse FR OHIO DOMINIC FOUL
Men Triple Jump
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Riddle, Tevin SR MALONE 14.86m 48-09.00 10
2 Etsey, Martin FR FINDLAY 14.39m 47-02.50 8
3 Everett, Trey SR FINDLAY 13.70m 44-11.50 6
4 Pelima, Varney FR WALSH 13.65m 44-09.50 5
5 Snyder, Caleb JR CEDARVILLE 13.47m 44-02.50 4
6 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 13.29m 43-07.25 3
7 Jones, Ashton FR FINDLAY 13.11m 43-00.25 2
8 Robinson, Ronald SO WALSH 12.99m 42-07.50 1
9 Capers, Khalil JR FINDLAY 12.50m 41-00.25
10 Downey, David SO HILLSDALE 12.20m 40-00.50
11 Wonner, Devin FR WALSH 11.58m 38-00.00
12 Tolbert, Zane SO WALSH 11.50m 37-08.75
Men Shot Put
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Combs, Austin JR FINDLAY 17.76m 58-03.25 10
2 Lovell, Dequan FR FINDLAY 16.57m 54-04.50 8
3 Penza, Dante SO WALSH 16.09m 52-09.50 6
4 Myers, Marcus SR WALSH 15.84m 51-11.75 5
5 Martin, Javian SO FINDLAY 15.59m 51-01.75 4
6 Capek, Daniel SR HILLSDALE 15.57m 51-01.00 3
7 Baucke, Camden SR MALONE 14.84m 48-08.25 2
8 Loughman, Evan JR LAKE ERIE 14.66m 48-01.25 1
9 Scouten, Jonathan JR CEDARVILLE 14.36m 47-01.50
10 Crosby, Leondre FR WALSH 14.32m 46-11.75
11 Stout, Derek SR WALSH 14.12m 46-04.00
12 Cook, Ben FR OHIO DOMINIC 13.50m 44-03.50
13 Seymour, Clayton SO OHIO DOMINIC 13.33m 43-09.00
14 Zeiter, Owen FR MALONE 13.22m 43-04.50
15 Tanner, Joseph FR FINDLAY 13.13m 43-01.00
16 Hluch, Lane JR CEDARVILLE 12.81m 42-00.50
17 Ballentine, Austin SR CEDARVILLE 12.75m 41-10.00
18 Drummond, Danny FR HILLSDALE 12.71m 41-08.50
19 Wodicka, Clay SO MALONE 12.43m 40-09.50
20 Wells, Lee JR TREVECCA NAZ 11.84m 38-10.25
21 Conant, Dylan FR LAKE ERIE 11.81m 38-09.00
22 Cooley, Connor JR OHIO DOMINIC 11.53m 37-10.00
23 Francisco, Ian FR KENTUCKY WES 11.46m 37-07.25
24 Blair, Alan JR ALDERSON BRO 11.33m 37-02.25
25 Covington, Thomas FR LAKE ERIE 10.49m 34-05.00
26 Layton, Derek SO OHIO VALLEY 9.98m 32-09.00
27 Evans, Chandler FR KENTUCKY WES 9.76m 32-00.25
28 Brannen, Dylan FR TREVECCA NAZ 9.64m 31-07.50
Men Weight Throw
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Combs, Austin JR FINDLAY 21.40m 70-02.50 10
2 Myers, Marcus SR WALSH 19.89m 65-03.25 8
3 Lovell, Dequan FR FINDLAY 17.87m 58-07.50 6
4 Capek, Daniel SR HILLSDALE 17.76m 58-03.25 5
5 Martin, Javian SO FINDLAY 16.83m 55-02.75 4
6 Archer, Sheldon FR WALSH 16.28m 53-05.00 3
7 Gallitz, Bradley SO WALSH 15.96m 52-04.50 2
8 Penza, Dante SO WALSH 15.41m 50-06.75 1
9 Hluch, Lane JR CEDARVILLE J15.41m 50-06.75
10 Scouten, Jonathan JR CEDARVILLE 15.03m 49-03.75
11 Morgan, Travis SO MALONE 15.01m 49-03.00
12 Seymour, Clayton SO OHIO DOMINIC 14.30m 46-11.00
13 Sanner, Chad SR MALONE 13.68m 44-10.75
14 Ballentine, Austin SR CEDARVILLE 13.06m 42-10.25
15 Dulin, Arrington FR MALONE 12.83m 42-01.25
16 Baker, Matthew JR FINDLAY 12.26m 40-02.75
17 Vandermarliere, Ethan SO OHIO DOMINIC 10.67m 35-00.25
18 Wells, Lee JR TREVECCA NAZ 8.87m 29-01.25
-- Cooley, Connor JR OHIO DOMINIC FOUL
Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Chase, David SR HILLSDALE 7.25 2 796
2 Schipper, Jared SR HILLSDALE 7.33 1 769
3 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 7.38 2 752
4 Speicher, Peyton FR WALSH 7.38 2 752
5 Dowdell, Andrew SR WALSH 7.45 1 729
6 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 7.48 2 719
7 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 7.56 2 694
8 Hluch, Conner FR WALSH 7.62 1 675
9 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 7.69 2 653
10 Studer, Logan SR MALONE 7.85 1 604
11 Miller, Luke JR HILLSDALE 7.99 1 563
Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 2:55.31 711
2 Chase, David SR HILLSDALE 3:03.08 634
3 Schipper, Jared SR HILLSDALE 3:03.67 629
4 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 3:05.13 615
5 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 3:06.56 601
6 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 3:07.40 594
7 Dowdell, Andrew SR WALSH 3:11.25 558
8 Hluch, Conner FR WALSH 3:17.07 507
9 Speicher, Peyton FR WALSH 3:21.94 465
10 Miller, Luke JR HILLSDALE 3:27.36 421
11 Studer, Logan SR MALONE 4:03.76 178
Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
Name Year School Finals H# Points
==========================================================================
1 Chase, David SR HILLSDALE 8.78 3 795
2 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 8.94 3 759
3 Speicher, Peyton FR WALSH 9.14 3 715
4 Schipper, Jared SR HILLSDALE 9.17 2 709
5 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 10.18 2 508
6 Hluch, Conner FR WALSH 10.27 2 491
7 Studer, Logan SR MALONE 10.41 1 466
8 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 10.83 1 395
9 Miller, Luke JR HILLSDALE 11.11 1 351
10 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 11.18 3 340
11 Dowdell, Andrew SR WALSH 11.31 2 321
Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Chase, David SR HILLSDALE 1.99m 6-06.25 794
2 Speicher, Peyton FR WALSH 1.84m 6-00.50 661
3 Schipper, Jared SR HILLSDALE 1.75m 5-08.75 585
4 Dowdell, Andrew SR WALSH 1.67m 5-05.75 520
5 Hluch, Conner FR WALSH 1.61m 5-03.25 472
6 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 1.55m 5-01.00 426
6 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 1.55m 5-01.00 426
8 Studer, Logan SR MALONE 1.49m 4-10.50 381
-- Thomsen, Ryan FR HILLSDALE NH
-- Miller, Luke JR HILLSDALE NH
-- Davis, Luke SO TREVECCA NAZ NH
Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 4.32m 14-02.00 708
1 Schipper, Jared SR HILLSDALE 4.32m 14-02.00 708
1 Dowdell, Andrew SR WALSH 4.32m 14-02.00 708
4 Miller, Luke JR HILLSDALE 4.02m 13-02.25 623
5 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 3.62m 11-10.50 514
6 Chase, David SR HILLSDALE 3.52m 11-06.50 488
7 Hluch, Conner FR WALSH 3.22m 10-06.75 411
8 Studer, Logan SR MALONE 3.02m 9-10.75 362
9 Speicher, Peyton FR WALSH 2.72m 8-11.00 291
9 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 2.72m 8-11.00 291
-- Davis, Luke SO TREVECCA NAZ NH
Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 6.70m 21-11.75 743
2 Schipper, Jared SR HILLSDALE 6.67m 21-10.75 736
3 Chase, David SR HILLSDALE 6.44m 21-01.50 684
4 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 6.23m 20-05.25 637
5 Hluch, Conner FR WALSH 6.07m 19-11.00 602
6 Dowdell, Andrew SR WALSH 5.88m 19-03.50 561
7 Speicher, Peyton FR WALSH 5.83m 19-01.50 550
8 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 5.51m 18-01.00 483
9 Miller, Luke JR HILLSDALE 5.23m 17-02.00 427
10 Studer, Logan SR MALONE 4.07m 13-04.25 217
-- Stepansky, Gavin FR FINDLAY FOUL
Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=================================================================================
Name Year School Finals Points
=================================================================================
1 Hluch, Conner FR WALSH 11.76m 38-07.00 592
2 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 11.52m 37-09.50 577
3 Chase, David SR HILLSDALE 11.06m 36-03.50 549
4 Studer, Logan SR MALONE 10.16m 33-04.00 495
5 Schipper, Jared SR HILLSDALE 10.07m 33-00.50 490
6 Dowdell, Andrew SR WALSH 9.44m 30-11.75 452
7 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 8.62m 28-03.50 403
8 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 8.26m 27-01.25 382
9 Miller, Luke JR HILLSDALE 7.72m 25-04.00 350
10 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 6.89m 22-07.25 301
11 Speicher, Peyton FR WALSH 6.71m 22-00.25 290
Men Heptathlon
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Chase, David SR HILLSDALE 4740 10
2 Schipper, Jared SR HILLSDALE 4626 8
3 Thomsen, Ryan FR HILLSDALE 4100 6
4 Dowdell, Andrew SR WALSH 3849 5
5 Hluch, Conner FR WALSH 3750 4
6 Speicher, Peyton FR WALSH 3724 3
7 Williams, Wesley FR CEDARVILLE 3332 2
8 Stepansky, Gavin FR FINDLAY 3091 1
9 Miller, Luke JR HILLSDALE 2735
10 Davis, Luke SO TREVECCA NAZ 2709
11 Studer, Logan SR MALONE 2703
Women - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Hillsdale 199 2) Walsh 98.50
3) Ursuline (Ohio) 89 4) Malone 69
5) Findlay 54 6) Cedarville 45
7) Kentucky Wesleyan 44 8) Lake Erie 28.50
9) Davis & Elkins 13 10) Ohio Dominican 9
11) Trevecca Nazarene 8
Men - Team Rankings - 17 Events Scored
===============================================================================
1) Findlay 154 2) Hillsdale 135
3) Malone 122 4) Walsh 110
5) Alderson Broaddus 45 6) Cedarville 43
7) Ohio Dominican 22 8) Lake Erie 13
9) Davis & Elkins 9 10) Kentucky Wesleyan 8
11) Trevecca Nazarene 1
|